دفــــاتـــر پـیـشـخــوان دولـــــت

دفتر پیشخوان خدمات دولتی و بخش خصوصی فـیـصـلـی فــرد

فرصت 30روزه براي فعال‌سازي سيم‌كارت هديه ايرانسل

فرصت 30روزه براي فعال‌سازي سيم‌كارت هديه ايرانسل

ايرانسل در مدت كوتاهي از فعاليت خود با تبليغات گسترده، تنوع خدمات، قيمت پايين سيم‌كارت‌ها توانست بازار وسيعي براي عرضه سيم‌كارت و خدمات خود ايجاد كند؛ يكي از اين موارد موضوع سيم‌كارت‌هاي هديه بود كه از زمان اجراي طرح، بعضا نكات ابهامي درباره آن‌ها وجود دارد.
به گزارش ايسنا، يكي از مشتركان ايرانسل در سال گذشته طي تماس تلفني از نماينده ايرانسل در طرح فروش شماره‌هاي طلايي، شماره‌اي را شبيه به شماره تلفن همراه اول به قيمت 35 هزار تومان خريداري كرده و با ارسال پيامك يك سيم‌كارت هديه برايش ارسال شده است.
او به خبرنگار ايسنا گفت: دقيقاً ماه گذشته براي استفاده از خدمات اينترنتي خواستم از سيم‌كارت استفاده كنم كه امكان‌پذير نشد، دو بار به نمايندگي‌هاي اين شركت براي فعال شدن سيم‌كارت مراجعه كردم و باز هم سيم‌كارت فعال نشد. درنهايت با شماره شكايات اين شركت دو بار تماس گرفتم و شماره پيگيري 35675957 - 34900673 را نيز دريافت كردم اما هر بار جواب غيرقابل توجيه ارائه دادند.
به گفته او جالب است كه اپراتور اين شركت مي‌گويد نماينده ما نبايد سيم‌كارت را به قيمت بالا بفروشد در حالي كه سيم‌كارت را به مبلغ 35000 تومان فروخته‌اند.
او ادامه داد: جالب‌تر اينكه كارشناس ايرانسل مي‌گويد چون بيش از سه ماه از سيم‌كارت استفاده نشده، سيم‌كارت باطل شده و ما آن را به مشتري ديگري فروخته‌ايم، در حالي كه هيچگونه اطلاع‌رساني در اين خصوص انجام نشده است.

اما اظهارات اين مشترك در حالي است كه مدير روابط عمومي ايرانسل در اين رابطه به خبرنگار ايسنا تاكيد كرد كه در كليه اطلاعيه‌ها، اخبار ايرانسل، پيام‌هاي اطلاع‌رساني و همين‌طور آگهي‌ها به صراحت اعلام شده است كه سيم‌كارت هديه ايرانسل براي فعال‌سازي داراي مهلت زماني (30 روز) بوده و در صورت عدم فعال‌سازي در بازه زماني مشخص، سيم‌كارت هديه غيرفعال مي‌شود.
ايرانسل اخيرا اعلام كرد كه با هدف تسهيل در روند سابق براي ارسال سيم‌کارت هديه به مشترکين، سيم‌کارت‌هاي اصلي و هديه ايرانسل همزمان و در يک بسته‌بندي، تحت عنوان "سيم‌کارت دوقلوي ايرانسل" عرضه مي‌شود و مشترکين جديد ايرانسل ديگر لازم نيست منتظر دريافت سيم‌کارت هديه خود از طريق پست بمانند، چراکه از اين پس سيم‌کارت اصلي و هديه خود را در قالب يک بسته‌بندي، در زمان خريد دريافت خواهند کرد.
اما سيم‌کارت‌هاي هديه، داراي مهلت زماني براي فعال‌سازي بوده و مشترک مي‌تواند در هر زمان با شماره‌گيري کد دستوري #1*121* از سيم‌کارت اصلي خود، از اين تاريخ مطلع شود.
براي فعال‌سازي سيم‌کارت هديه، لازم است مشترک از سيم کارت اصلي، ابتدا يک پيام کوتاه بدون متن به شماره 2112 و سپس به 2115 ارسال کند، شماره سيم‌کارت هديه اختصاص داده شده، به طور خودکار و از طريق پيام کوتاه براي مشترک سيم کارت اصلي ارسال مي‌شود.
بنابر اعلام، آن دسته از مشترکاني که قبلا سيم‌کارت ايرانسل خريداري کرده و هنوز سيم‌کارت هديه خود را دريافت نکرده‌اند، مطابق روال سابق و از طريق شرکت پست، سيم‌کارت هديه خود را دريافت خواهند کرد.
ايرانسل در اطلاعيه خود تاکيد کرده است بهاي سيم‌کارت دائمي ايرانسل، به همراه يک سيم‌کارت هديه با 2هزار ريال اعتبار اوليه، 120هزار تومان و بهاي سيم‌کارت اعتباري ايرانسل با 20 هزار ريال اعتبار اوليه به همراه يک سيم‌کارت هديه با 2هزار ريال اعتبار اوليه، 5 هزار تومان است و فرآيند ثبت‌نام سيم‌کارت، فعال‌سازي امکان ارسال پيام چندرسانه‌يي (MMS) و تحويل سيم‌کارت هديه در قالب بسته سيم‌کارت دوقلو، کاملا رايگان بوده و مشترکين نيازي به پرداخت هيچ هزينه اضافه‌اي جز بهاي سيم‌کارت ندارند.

+ نوشته شده در  جمعه ۱۱ آذر۱۳۹۰ساعت ۱۸:۱۳ بعد از ظهر  توسط مدیر وبلاگ  |