دفــــاتـــر پـیـشـخــوان دولـــــت

دفتر پیشخوان خدمات دولتی و بخش خصوصی فـیـصـلـی فــرد

ارائه خدمات تعویض شناسنامه در دفاتر پیشخوان دولت

شرح عکس: تصویر شناسنامه رایانه ای رهبری معظم انقلاب اسلامی (حفظه الله)

دفاتر پیشخوان دولت تهران، آمادۀ تعویض شناسنامه قدیمی با شناسنامه های رایانه ای هستند. این طرح، فعلا محدودیت زمانی ندارد.

 

مردم برای دریافت شناسنامه های رایانه ای خود و تعویض شناسنامه های دست نویس با شناسنامه های جدید می توانند به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نمایند.

سازمان ثبت احوال کشور، در یک همکاری مشترک حدود 20 دفتر پیشخوان دولت را در سطح تهران ساماند داده و 30 دفتر دیگر نیز در آینده نزدیک مجهز به پیشخوان خدمات هویتی می شود.

این پیشخوان، صدور و تعویض شناسنامه و کارت ملی المثنی را بر عهده خواهد داشت و اقدامات آن با نظارت مستقیم سازمان ثبت احوال کشور صورت خواهد گرفت.

شناسنامه های دست نویس، ایرادهای فراوانی از جمله امکان جعل و تصرف دارند، اما شناسنامه های رایانه ای از امنیت و کیفیت بسیار بالاتری نسبت به شناسنامه های قدیمی برخودارند.

ویژگیهای امنیتی و ضریب اطمینان بالا در شناسنامه های جدید را نیز از مزایای این شناسنامه است. دفتر خدمات ثبتی غیر دولتی سازمان ثبت احوال و اداره کل ثبت احوال استان تهران اجازه لازم را برای تعویض شناسنامه های حوزه ثبتی تهران به دفاتر پیشخوان صادر نموده و دفاتر پیشخوان آمادگی پذیرش تقاضای مردم را در شهر تهران از ماهها قبل داشته اند.

این طرح، فعلا محدودیت زمانی ندارد و مردم هر زمان که فرصت دارند می توانند به دفاتر پیشخوان مراجعه و نسبت به تغییر شناسنامه های قدیمی خود اقدام کنند.

ارائه اصل و تصویر مدارک (شناسنامه - کارت شناسایی از قبیل گواهینامه و گذرنامه و سایر مدارک عکس دار - کارت ملی - شناسنامه همسر و فرزندان تحت سرپرستی - قباله ازدواج و طلاق) برای تعویض شناسنامه ضرورت دارد.

این طرح در سایر نقاط کشور نیز به تدریج به اجرا درخواهد آمد.

فهرست دفاتر پیشخوان دولت ارائه دهنده خدمات هویت ملی، در پایگاههای اطلاع رسانی دفتر خدمات ثبتی غیر دولتی سازمان ثبت احوال به نشانی http://sabteahval.ir/pishkhan و وب سایت ادارات کل ثبت احوال استانها منتشر شده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت۱۳۹۰ساعت ۲۰:۵۸ بعد از ظهر  توسط مدیر وبلاگ  |